Site icon

EKİBİMİZ

Av. Göksun Gökçe Göndermez

2007’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, 2011’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde 2014-2018 arasında Eczacılık Mevzuatı derslerini vermiştir. Aynı konuda İstanbul, Antalya, Bursa, Muğla ve Samsun’da pek çok eğitim faaliyetinde bulunmuştur.

2014 yılından beri serbest avukatlık yapmaktadır. Başlıca çalışma alanları iş hukuku, sağlık hukuku, sağlık meslek mensuplarının hukuki ve cezai sorumlulukları, ilaç geri ödeme koşulları, eczanelerin SGK sözleşmeleri, vasiyetname ve mirastan doğan davalar ile oyunculuk sözleşmeleridir.

İletişim: goksun@yazhukuk.com

 

Av. Elif Petek Özlü

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup; İstanbul Barosu avukatlarındandır.

2017 yılına kadar çeşitli hukuk bürolarında çalışmış, yerli ve yabancı birçok kurumsal müvekkile hukuki danışmanlık ve dava takip hizmeti sunmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde verilmekte olan Cyber Law dersi kapsamında iki eğitim-öğretim dönemi boyunca asistan öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Av. Elif Petek Özlü’nün başlıca çalışma alanları; bilişim hukuku, e-ticaret, telif hakları, marka, haksız rekabet, kişisel verilerin korunması, şirketler hukuku ve sözleşme hukukudur.

İletişim: elif@yazhukuk.com

 

 

Ankara Dışında İş Birliği Yaptığımız Meslektaşlarımız:

Av. Demet Yıldırım

2004 yılı Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine devam etmektedir.

Mesleğe çeşitli hukuk bürolarında çalışarak başlamış, 2009 yılında serbest avukatlığa geçiş yapmıştır. Halen çeşitli sivil toplum kuruluşlarına yasal danışmanlık vermektedir. Başlıca çalışma alanları dernekler hukuku, sivil toplum kuruluşları, çocuk hakları, aile hukuku ve iş hukukudur.

Av. Özlem Kısa

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2005 mezunudur. Mesleki faaliyetini İstanbul’da serbest avukat olarak sürdürmektedir.

Dünya çapında faaliyet gösteren yazılım firmalarının Türkiye’deki fikri haklarının korunması konusunda yoğun görevler üstlenmiştir. İnternette unutulma hakkı gibi, hukuk dünyasına bilişim çağında girmiş bulunan pek çok yeni kavramın ilk uygulayıcılarındandır.

Başlıca çalışma alanları yazılım lisansları, fikri mülkiyet, marka ve telif hukuku, kişisel verilerin korunması ile, bilişim sistemleri marifetiyle gerçekleştirilen özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarıdır.

Exit mobile version